Școli de vară pentru studenți, la mare

30.06.2017
Școli de vară pentru studenți, la mare

Primăria Municipiului București a dat startul înscrierilor pentru școlile de vară pe care le organizează sau sprijină anul acesta, școli care vor fi organizate, așa cum este normal în acest sezon, la malul mării.

Potrivit unui comunicat al Primăriei, pentru studenții bucureșteni vor fi organizate astfel de școli prin intermediul Centrului pentru Tineret al Municipiului București în stațiunile Neptun, Eforie Nord, Eforie Sud, Venus, Olimp, Costinești și Constanța.

Prima serie de participanți as încheiat deja cursurile în locațiile alese de organizatori, urmând ca următoarele serii să participe până pe data de 21 iulie, când programul va lua sfârșit în mod oficial. Potrivit organizatorilor, pe toată perioada unei serii, studenții primesc gratuit cazare și trei mese pe zi.

Cei interesați să participe la aceste cursuri de educație non-formală o pot face accesând următorul link. De menționat că în cadrul școlii de vară cursurile sau competițiile sportive au loc de marți până vineri.

Și pentru elevi primăria derulează un astfel de program, în stațiunile Comorova, Neptun, Costinești și Vama Veche din țară, dar și în Grecia, la Paralia Katerini. Cei mici vor fi însoțiți, spune primăria, de un număr de 2.000 de profesori.

Opinia ta conteaza! Adaugă o contribuție și ajută-i pe cei ce își caută un loc de muncă

Motivație și vocație

Daniel Pătrașcu