Se fac angajari in noi orase la Lidl

14.06.2012
Se fac angajari in noi orase la Lidl

Retailerul german Lidl face angajari in ritm alert, noi si noi orase intra pe lista locurilor de munca disponibile.

De la inceputul anului, Lidl a angajat circa 1.500 de oameni si a deschis 9 magazine, cele mai recente magazine fiind in Arad si Oradea.

Cele mai recente anunturi de angajare ale Lidl vizeaza orasele Campulung Moldovenesc si Vaslui. La Campulung Moldovenesc se cauta lucratori comerciali si casieri, iar la Vaslui sefi de magazin, dar si lucratori comerciali.

Alte orase in care Lidl face recrutari incepand cu luna iunie sunt Targu-Jiu, Zarnesti si Ploiesti. Pentru Ploiesti oferta de angajare este deschisa lucratorilor comerciali si unui director adjunct de magazin, iar la Targu-Jiu se cauta de asemenea directori adjuncti.

Un alt oras unde sunt vacante posturi de lucratori comerciali este Valenii de Munte. Compania germana face angajari sporadice si in Capitala.

La inceputul acestei luni, Lidl facea recrutari pentru orasele Craiova, Ramnicu Valcea, Slatina, Targu Jiu, Drobeta Turnu-Severin, Timisoara, Piatra Neamt si Roman.

Vezi aici toate posturile la Lidl publicate pe site-urile de recrutare si alte informatii pe site-ul propriu.

Lidl apartine concernului german Lidl & Schwarz, este unul dintre cele mai mari lanturi de magazine din Europa, activand in peste 20 de tari si avand peste 100 de centre logistice, care aprovizioneaza cele 9.000 de magazine.

Găsește-ți job