Skype face angajari

08.10.2012
Skype face angajari

Skype, companie de servicii de conferinte si apeluri video si audio pe internet (parte a Microsoft), cauta personal pentru birourile din Londra, Tallin, Stockholm, New York si Palo Alto. Joburile vizeaza specialisti IT, potrivit EURES.

Skype are peste 120 de posturi vacante in toata lumea. Compania recruteaza pentru pozitiile de Software Development Engineer la Stockholm, User Experience Researcher la Londra, Product Marketing Manager pentru borioul din Palo Alto, dar si Software Development Engineer si Senior Program Manager pentru sediul din Tallinn. Vezi toate posturile disponibile aici.

"Avem 105 posturi in toata lumea si 19 posturi in Tallinn. In prima jumatate a anului 2012, sediul nostru de la Tallinn a crescut cu aproximativ 70 de persoane si preconizam ca vom continua sa crestem si ca ni se vor alatura si alti angajati in urmatoarele 12 luni",a declarat pentru EURES Tiit Paananen, reprezentant Skype.

Potrivit acestuia, compania cauta dezvoltatori de software, programatori, manageri de proiecte tehnice, persoane cu experienta care sa ofere asistenta tehnica si operatori de site.

Găsește-ți job