Think Leadership - Cum gândesc liderii?

05.06.2017
Think Leadership - Cum gândesc liderii?

Săptămâna aceasta, pe 10-11 iunie, la Hotel Sheraton din Bucureşti are loc Think Leadership. În cadrul evenimentului, participanții vor învăța cum să devină lideri autentici, cum să conducă și să comunice cu echipa pentru a trece de la performanța individuală la performanța de grup. Evenimentul este adresat profesioniştilor cu 4-7 ani experienţă în vânzări, marketing, finanţe, logistică şi IT, iar la eveniment participă lideri din mediul business care vor pune la dispoziția participanților resurse pe care le pot accesa, în cadrul companilor.

Anul acesta, evenimentul Think Leadership are ca temă principală conceptul de Humanification, concept care joacă un rol din ce în ce mai important în procesele de learning & development din companiile de top. Este demonstrat faptul că oamenii motivați și pasionați de ceea ce fac, au rezultate remarcabile, motiv pentru care ar trebui să punem pe primul loc oamenii din jurul nostru sau din echipă, să-i ajutăm să învețe, să-i încurajăm și să îi susținem în atingerea rezultatelor dorite.  Think Leadership se desfăşoară pe parcursul a două zile, oferind participanților posibilitatea de a interacţiona cu profesioniști ce au o experienţă remarcabilă de leadership, dispuşi să împărtăşească din provocările lor.

5 motive pentru care le recomandăm profesioniştilor să participe la Think Leadership:

1. Vor întâlni şi interacţiona cu oameni cu o experienţă remarcabilă de leadership;

2. Vor descoperi care sunt resursele pe care le pot accesa pentru a-şi maximiza cunoştinţele şi potenţialul;

3. Vor participa la workshopuri susţinute de companiile partenere;

4. Vor experimenta câteva din cele mai relevante resurse externe de dezvoltare prin sesiuni de dezvoltare;

5. Vor identifica cele mai importante criterii în alegerea unui program de MBA şi care sunt beneficiile oferite în dezvoltarea lor profesională.

Evenimentul va reuni 120 de profesionişti, iar cei interesaţi se pot înscrie gratuit pe www.hipo.ro/thinkleadership. Think Leadership se va desfăsura în zilele de 10 și 11 iunie la Hotel Sheraton din București unde vor participa profesioniști cu o experiență remarcabilă în leadership, dispuși să împărtășeacă din cunoștințele lor. Printre companiile prezente amintim : JTI România, Microsoft, Human Invest, SELFTRUST Academy, TSP (smartprojects.ro), All to Know.

Mai multe informaţii despre agenda evenimentului şi modalitatea de înscriere pot fi obţinute accesând site-ul www.hipo.ro/thinkleadership

Despre Catalyst Solutions

Catalyst Solutions este o companie românească de consultanță în resurse umane, specializată în soluții de recrutare și employer branding. În cei 11 ani de experiență, Catalyst a devenit cunoscută pentru unele dintre cele mai mari proiecte și evenimente din domeniu, precum :

- www.hipo.ro, singurul portal de carieră dedicat exclusiv candidaților cu studii superioare ;

- Angajatori de TOP, cel mai mare târg de carieră din România, care are loc de două ori pe an, în București și Timișoara ;

- DevTalks, eveniment care reunește peste 1.000 de profesioniști IT pasionați de web, online, cloud computing și big data ;

- Top Talents România, program care identifică și premiază cei mai valoroși 300 de tineri români.

- Studiul Cei mai doriti angajatori, cel mai cuprinzator instrument de pe piață care măsoară gradul de atractivitate al brand-urilor de angajatori, precum și așteptările pe care tinerii le au de la aceștia.

Leadership concepts Leadership skills