Timișoara Business Mixer va avea loc pe 21 iunie

16.06.2017
Timișoara Business Mixer va avea loc pe 21 iunie

Cea de-a doua ediție din acest an a evenimentului pentru industria serviciilor de afaceri, cea care se va desfășura în Timișoara, va avea loc pe data de 21 iunie la Hotel Timișoara, sala Vienna. Evenimetul este organizat de Asociaţia Liderilor din Domeniul Serviciilor pentru Afaceri din România (ABSL România).

Pe lista invitaților la evenimentul din Banat se află reprezentanți ai celor mai mari companii din România, ai mediului academic (inclusiv decanul Facultății de Economie și Administrarea Afacerilor din cadrul Universității de Vest, Claudiu Botoc), ai autorităților locale din Timișoara, dar și oameni de afaceri locali.

Tema evenimentului Timișorean este pregătirea forței de muncă pentru domeniul externalizării proceselor de afaceri, fiind potrivit organizatorilor o temă de interes pentru tinerii absolvenți care se pregătesc să intre pe piața muncii.

În cadrul evenimentului se vor desfășura sesiuni interactive de lucru, training aplicat, discuții pe marginea cadrului legal, toate cu scopul de a descoperi căile pe care le au de parcurs studenții și absolvenții spre o carieră de succes.

Cei care doresc să participe la acest eveniment se pot înscrie la următorul link

Opinia ta conteaza! Adaugă o contribuție și ajută-i pe cei ce își caută un loc de muncă

Evenimente