Topul celor mai mari angajatori din industria de soft si servicii IT din Romania. Cea mai mare companie are aproape trei mii de angajati

29.08.2014

Cel mai mare angajator din industria de soft si servicii IT este HP Geboc, raportat la numarul de angajati pe care ii avea in Romania la finele anului trecut, urmatoarele doua locuri in top fiind ocupate de Oracle si IBM.

Cele trei companii americane care conduc in top au impreuna peste 6.600 de angajati.

Piata de munca din Romania este mult mai competitiva acum fata de cum era in urma cu 7-8 ani, astfel ca sarcina de a atrage angajati valorosi in companie este mai complexa decat in trecut. Managementul nu mai mizeaza acum doar pe salarii pentru a atrage si retine talentele, ci pe un intreg pachet de beneficii oferit angajatilor, traininguri tehnice si cursuri de dezvoltarea personala.

Găsește-ți job

1 comentariu

Indianu

14.09.2014

Topul este interesant doar ca statistica. Ce ziceti daca va spun ca unele firme din topul care este prezentat recruteaza doar ca sa acapereze piata fortei de munca?

Status: Aprobat