Auchan Romania Auchan Romania
Auchan Romania

Auchan Romania

Auchan Refresh, un program ce pregătește oamenii pentru viitor

30.01.2024

Trăim într-o perioadă în care aproape în toate domeniile meseriile se transformă continuu, iar retailul nu face excepție.La Auchan, credem că este de datoria noastră să ne asigurăm că reușim să susținem această evoluție cu echipele noastre. De aceea, în 2021, am creat Auchan Refresh, un program bazat pe cele mai moderne principii de evaluare și dezvoltare care vine în sprijinul angajaților ale căror roluri suferă schimbări importante.

Centrul de excelență Auchan Refresh implică proiecte și programe de evaluare, dezvoltare și formare continuă, unde fiecare participant beneficiază de sesiuni de feedback și coaching în meseria sa. Toate aceste acțiuni au un scop comun: să susțină cariera, planurile și obiectivele individuale de dezvoltare a tuturor colegilor noștri, în aceeași măsură în care susțin viziunea și strategia companiei noastre.

Până în prezent, peste 2500 de angajați Auchan au participat la program, proiectele derulându-se în mai multe arii de activitate, ca de exemplu în zona de produs, securitate, evaluarea și dezvoltarea managerilor din departamentele comerciale.

Faptul că Auchan Refresh răspunde tendințelor și schimbărilor pieței, ale meseriilor, venind în întâmpinarea angajaților cu o soluție integrată pentru a asigura cea mai bună evoluție profesională a echipelor este confirmat și de recunoașterea obținută în cadrul Employer Branding Awards, unde a obținut locul întâi la categoria Best People Development Strategy.

Dacă îți dorești și tu să ai șansa să te dezvolți în carieră, fiind acompaniat în transformarea meseriei tale, alătură-te echipei noastre!!

Auchan Refresh - Tu, la următorul nivel!