Auchan Romania Auchan Romania
Auchan Romania

Auchan Romania

Auchan România își reconfirmă titlul de „Angajator de top” și în 2024.

20.01.2024

Ne bucură și ne onorează să primim recunoașterea rezultatelor unui proiect pe care îl dezvoltăm de 17 ani.

La Auchan credem în promisiunea noastră “Te bucuri de viață” și încurajăm formarea și promovarea talentelor, pregătirea profesională continuă, diversitatea la locul de muncă și suntem de părere că doar împreuna vom putea să abordăm cu succes orice provocare!

Această convingere, o preocupare constantă față de angajat din prima zi în companie și până la ultima, o strategie de resurse umane sănătoasă și consolidată și politici de resurse umane care capătă sens și valoare prin implicarea fiecărui angajat, aceasta credem că este rețeta care ne-a adus certificarea Top Employer și pentru anul 2024!

În procesul de certificare, echipele Top Employers Institute au analizat performanțele noastre în comparație cu standardele institutului, dar și cu rezultatele celorlalte companii certificate. Aceste rezultate arată că excelăm și suntem chiar peste competitorii noștri în ceea ce privește: Leadership, Mediu de Lucru, Brand de Angajator, Ascultarea angajaților, Scopuri și Valori și Sustenabilitate.

„Certificarea Top Employer 2024 este o bucurie și o onoare pentru noi, fiind rezultatul firesc al eforturilor continue pe care le depunem de peste 17 ani pentru a construi un mediu de lucru incluziv și cu oportunități de dezvoltare modelate în funcție de nevoile și abilitățile fiecărui angajat. Suntem o companie centrată pe angajat, inspirată de oameni, pentru oameni. Ei sunt resursa noastră cea mai valoroasă și parte a acestei aventuri, iar lor li se datorează fiecare rezultat”, a declarat Adina Nanu, Director Resurse Umane și Transformare Auchan Retail România