Top Sănătate & Farma 2023 Top Sănătate & Farma 2023 Catena Catena
Catena

Catena

Catena sprijina 𝐓𝐰𝐢𝐧𝐧𝐞𝐭, un program socio-educational pentru studentii la farmacie

25.03.2024

𝐓𝐰𝐢𝐧𝐧𝐞𝐭 este un 𝐩𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦 𝐬𝐨𝐜𝐢𝐨-𝐞𝐝𝐮𝐜𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧𝐚𝐥 realizat de SSFB - Societatea Studenților în Farmacie București cu sprijinul 𝑪𝑨𝑻𝑬𝑵𝑨, sub egida Asociației Studenților Farmaciști din Europa (EPSA), care reprezinta peste 100 000 de studenti pe tot continentul. Scopul programului este să promoveze diversitatea culturală, învățământul farmaceutic și profesia de Farmacist și presupune presupune un schimb intercultural al studenților din două țări membre EPSA, România și Croația.

În perioada 23 - 27 martie, 10 dintre 𝒔𝒕𝒖𝒅𝒆𝒏𝒕𝒊𝒊 𝑭𝒂𝒄𝒖𝒍𝒕𝒂𝒕𝒊𝒊 𝒅𝒆 𝑭𝒂𝒓𝒎𝒂𝒄𝒊𝒆 𝑩𝒖𝒄𝒖𝒓𝒆𝒔𝒕𝒊 se află în Croația, unde se bucură atât workshopuri educative oferite de asociația gazdă, cât și de timpul liber în care explorează tainele centrului cultural și economic al Coastei Dalmației.

Echipa noastră se bucura să sprijine cei 10 studenți români selectați pentru participarea la acest program prin acordarea unei burse care să le permită deplasarea în Croația și să le deschidă noi orizonturi și oportunități de dezvoltare socio-culturală.

Succes tuturor!

𝘊𝘢𝘳𝘪𝘦𝘳𝘢 𝘵𝘢. 𝘋𝘦𝘤𝘪𝘻𝘪𝘢 𝘵𝘢.