Top Retail Non-Alimentar 2020 Top Retail Non-Alimentar 2020 Decathlon Romania Decathlon Romania
Decathlon Romania

Decathlon Romania

Echipa Decathlon - Inima proiectelor noastre

19.01.2022

Atunci când iubești ceea ce faci, fiecare zi de muncă e memorabilă. Ne bucurăm nespus să împărtășim povestea colegei noastre, Lomnășan Eneida:
“Auzeam cum oamenii spun că timpul trece repede dar nu i-am crezut. Uitându-mă în spate, văzând cât de repede au trecut ultimii 7 ani de zile, rememorând toate experiențele prin care am trecut și care m-au transformat, încep să înțeleg acele persoane, să le dau dreptate.

Numele meu este Eneida, manager operațiuni Decathlon Logistică. Totul a început în urmă cu 7 ani în Sibiu, fiind pe băncile facultății, căutând doar un job part-time pe perioada verii, un job cât mai apropiat de pasiunile mele: alergare, fitness și schi.

În Decathlon Sibiu am reușit să descopăr o a două familie, în care am început să învăț lucruri noi pentru mine și despre mine. După cele 4 luni de integrare, nu m-am putut despărți de noul colectiv din care făceam parte și am decis să-mi continui călătoria.
În tot acest timp am trecut printr-un job full time de asistent vânzări, manager departament, manager operațiuni magazin și recent mi-a fost acordată și am acceptat o nouă provocare: manager operațiuni logistică Decathlon România - Bulgaria - Grecia - Ucraina.

În toată călătoria mea profesională am reușit să găsesc îndrumare, persoane ce și-au dedicat timp pentru formarea mea, ce m-au challenge-uit, m-au ajutat să ies din zona de confort și să mă autodepasesc.
Toate acestea, îmbinate cu o dorința de progres, ambiția personală, mindset-ul de gestionare al departamentului ca pe propriul business, m-au ajutat să mă trezesc în fiecare dimineață cu plăcerea de a veni la locul de muncă.

Parcursul profesional mi-a adus un mare plus de valoare și personal, am devenit un om mai vocal, mai curajos, cu încredere în forțele proprii și care reușește să învingă provocări, să livreze rezultate, să își atingă obiectivele!”