Forum despre Colosseumul Muncii Externe SRL

Giovany Luni, 11 Noiembrie 2013
Oameni buni m-ai este o persoana intre ei : Veta Moldovan din campia Turzi...din cate am aflat aceasta persoana deac Ana Adela are sediu in Arad...puc de lucru in Cluj si este din Satu Mare din Osenime...dar cine supraveghiaza zona sa nu fie politie este doamna , Rarau Carmen...cu sediul in Cj ..str motilor nr 35...chiar in fata pe principala magazinu de haine m-ai exact :SC SEBADI SRL care barbatul ei Rarau Sebastian lucreaza la statul roman....este pus foarte bine grupul asta infractional..dc sa tii un magazin daca nu produci....sa ii anunti pe alti si sa iti vina bani de chirie si sa iti intre cv bani si la tine in buzunar...si nu putin...
Florin Vineri, 6 Decembrie 2013
Salut,eu am mers la Cluj in 03.05.2013 am platit taxa dosarului de mediere de 520ROn si duduia de acolo mi-a spus ca im maxim 2 sapt plec in Germania.Astazi este 06.12.2013 si nu am plecat niciunde,sunt o firma neserioasa,daca sunt la acel nr de telefon de pe contract mi se spune ca nu am primit nici o oferta de la angajator si ca ei tot incearca si sa astept...minciuni peste minciuni.
anonim Marti, 10 Decembrie 2013
buna,sotul meu a depus actele la cluj in septembrie,de atunci i-au propus mai multe oferte..acum l-au sunat si au zis sa fie vineri la arad ca e plecarea,voi ce ziceti???
sanky Vineri, 27 Decembrie 2013
Mie m-i s-a terminat perioada de 8 luni a contractului de mediere si tot in tara sunt.

Nu cred ca exista o firma in Romania cu care sa pleci cu adevarat la munca.Toate ne dau tzeapa legal. ESTE O MARE TZEAPA LEGALA
flo Vineri, 3 Ianuarie 2014

bai fratilor nu mai mergeti la firma aceasta e teapa totala iti cere medcina munci unde sunt pe o mana cu cei de acolo costa foarte mult anilizele acolo si taxa de mediere eu am patito. ar trebuie sa ne adunam toti si sa mergem acolo pe capu lor.

alynabrunetik Miercuri, 15 Ianuarie 2014
salut! tot cu firma aceasta din cluj a colaborat si sotul meu pt un loc de munca in germania dupa 4 luni de insistari din partea sotului meu a plecat in germania..acolo iau promis care 100 de euro pe saptamana bani de mancare care urmeaza sa i traga din salar plus cazarea care e gratuita.Acum2 zile sotul impreuna cu baietii romani cu care a plecat au primit vestea cum ca niste bulgari au fost angajati in locu lor si ei nu mai au platita cazarea unde au stat pana acum! din fericire proprietaru unde au fost cazati lea ia fost mila de ei si ia lasat sa mai stea cateva zile...acum vineri lea promis ca le da salaru-apropo am uitat sa precizez ca drumu pana in germania si lau platit ei si firma nu pune nici un mijoc de transport la dispozitie ci 2 persoane din care merg la munca in germania au mers cu masina personala si au platit benzina pana acolo plus ca plecarile sunt din aradnu din cluj DECI CEI PE CARE NU IAU SUNAT SA PLECE LA MUNCA SA ZICA MERSI CA ACOLO I O TEAPA SI MAI MARE
dan lupu Vineri, 17 Ianuarie 2014
salut si am fost la cluj la firma coloseum si e teapa feritiva de ea
anonim Duminica, 19 Ianuarie 2014
deci dragilor..sc colosseumul muncii arad,cluj..e mare tzeapa..a plecat sotul meu pe 15 decembrie 2013...a lucrat nici o luna,abia au reusit sa-si recupereze salariile..cu ajutorul autoritatilor si unei televiziuni locale...feritiva de acesti excroci!!!!!nu se castiga cat se cheltuie..o mare tzeapa!!!!
manuelaharcea Sambata, 15 Martie 2014
daca nu aveti bani multi eu va recomand social punct ro din brasov
am plecat cu ei mai de mult si au fost cinstiti si miau gasit de lucru
nu va incredeti in toate firmele astea ca multe dau tepe dar eu una am mers la sigur
rodit Sambata, 12 Aprilie 2014

aveti grija!

toni Vineri, 23 Mai 2014
SC. LOGISTICA MUNCII EXTERNE S.R.L. din Arad,
Cine sunt ei? Sunt seriosi?
Are cineva vreo confirmare ca oamenii au primit exact ceea ce este prevzut in contract?
A inceput cineva munca garantat cand a ajuns in Germania?
Multumesc!!
mari Vineri, 30 Mai 2014
cine poate sa i-mi dea detali despre logistica munci externe din arad a plecat cineva cu ei va multumesc
mari Vineri, 30 Mai 2014
Toni tu ai fost la ei .Ca eu am fost si cred ca am luat o mare teapa astept sa ma sune si nici nu raspund la telefon
mari Vineri, 30 Mai 2014
a plecat cineva cu SC. LOGISTICA MUNCI EXTERNE S:R:L arad astepr raspuns MULTUMESC
adi Vineri, 30 Mai 2014
CINE CUNOASTE DETALII DESPRE SC LOGISTICA MUNCI EXTERNE S.R.L. din Arad
Pe data de 2 iunie trebuia sa plecam la munca in Germania astazi a fost ultima zi in care trebuia sa asteptam telefonu dar in zadar .
fara bani Luni, 2 Iunie 2014
da se pare ca e o mare teapa pana la urma stiu si eu pe cineva care ar fi trebuit sa plece in data de 02 06 2014
gogu Luni, 2 Iunie 2014
nu mai dati bani la LOGISTICA MUNCII EXTERNE ARAD trebuia sa plec in 02 06 2014 si nu am primit nici un telefon nu mai mergeti acolo decat daca nu aveti ce face cu banii
mari Luni, 2 Iunie 2014
SA NU AVETI INCREDERE IN LOGISRICA MUNCI EXTERNE ARAD PT CA SUNT NISTE TEPARI TREBUIA SA PLEC PE DATA DE 2 06 2014
catalin Marti, 3 Iunie 2014
LME sau LOGISTICA MUNCII EXTERNE SRL . Am fost, am vazut, m-am luat cu mainile de cap si am plecat acasa. Cel mai frumos mod sa dai teapa "legal"! (am pus in ghilimele legal pentru ca nu prea e atunci cand minti. La telefon si in discutia face to face iti spun una si in act este cu totul alceva) Este parerea mea concluziile le trageti singuri. Contractul care urmeaza a fi semnat, nu este alceva decat un act in care tu iti pierzi toate drepturile in fata instantei daca ei nu iti gasesc de lucru si iti vrei cumva banii inapoi . Nu este stipulat niciunde in contractul pe care il semnezi si platesti ca tu sigur o sa lucrezi acolo unde ti sa spus la telefon, ca o sa pleci in data stabilita, ca vei avea salarul de 1300 euro, ca conditiile vor fi cum vor fi... . Probabil pt rating la doi-trei le va gasi de lucru . As putea pune pariu ca daca 1000 de persoane suna, la toti li se va spune la fel. Era de datoria mea de om sa scriu aici, am cautat si eu despre ei inante sa ma duc, insa nu am gasit prea multe, (cred ca au deschis recent, sau au schimbat vechea firma). Ramane la alegerea voastra ce faceti, insa odata ce semnezi este vina ta daca nu iti place situatia in care te gasesti. Ce era interesant ca in contract era stipulat ca nu ai voie sa faci reclama proasta in caz ca nu-ti convine ceva. BINE CA NU L-AM SEMNAT! :)))) VA DORESC "SUCCESURI" !
angella Marti, 3 Iunie 2014
Manuela sau altii,chiar e serioasa firma aia din Brasov Social Punct Ro sau e mare teapa!!!tare deocheat mi se pare sa platesc 125 euro bilet de avion cand eu din Cluj pot pleca cu ce vreau!apoi stai prin italia,dormi si mananci pe la cineva si ti se tot retine din salariu????vreau detalii,daca stiti!multumesc