Descriere job

Adecco Resurse Umane angajeaza pentru clientul sau, companie producatoare de furaje pentru animale, pentru fabrica din Craiova:

ASISTENT ADMINISTRATIV

Candidatul ideal
- studii medii, studiile superioare reprezinta un avantaj
- Experiență in gestiunea stocurilor

- Microsoft Office, inclusiv o bune cunostinte în utilizarea Excel
- Integritate, constiinciozitate si responsabilitate in realizarea sarcinilor

- Atitudine pozitiva, atentie la detalii si rezistenta la stres
- Orientare spre respectarea procedurilor si regulilor

Responsabilitati:
- Confirmarea (consumul) comenzilor de producție în SAP
- Introducere datelor in Excel (măsurare, recepții)
- Verificarea acurateței rețetelor introduse în sistemul Laplace
- Măsoară zilnic silozurile pentru materii prime în vrac (efort fizic, muncă în locuri mai înalte)
- Responsabil cu evidenta și documentația activităților de separare, pentru materiile prime în vrac
- Alte activități conexe, rapoarte solicitate de superiorii direcți
- Înregistrări zilnice de prezență pentru oamenii de producție (pontaj, cereri de concediu și/sau absențe, scanare, arhivare, transmitere către HR)
- Centralizarea, gestionarea și urmărirea cerințelor (activitate lunară)
Poți aplica direct prin Adecco aici