Descriere job

Clientul nostru este un furnizor global de servicii profesionale care oferă servicii de cercetare, analiză și gestionare a datelor. Suntem alimentați de mind + machine - o combinație unică de expertiză umană și tehnologii care utilizează algoritmi inteligenți pentru a simplifica sarcinile cheie. Lucrăm cu clienți într-o gamă largă de industrii și funcții de afaceri, ajutându-i să ia decizii mai bune mai repede, să atingă noi niveluri de eficiență și eficacitate și să vadă un impact tangibil asupra liniei lor superioare și inferioare. Responsabilități • Ca parte a unei echipe globale, veți sprijini jucători de top din industrie din diverse sectoare sau companii majore de servicii profesionale · Colectați date prin cercetări secundare folosind resurse online, precum și baze de date globale de top și cercetări primare direcționate cu experți în domeniu • Efectuați analize de bază privind datele colectate, fie pentru proiecte pe termen scurt, fie pentru sarcini mai mari • Gestionarea cercetărilor în diverse domenii, inclusiv inteligența competitivă, analiza companiei și a industriei, indicatorii financiari, parametrii macroeconomici și alte date de intrare în sectoare precum: ITC, auto, bunuri de larg consum, energie, bancare, logistică, farmaceutică etc. • Sintetizați informații și pregătiți rezumate, rapoarte sau prezentări • Participați activ la discuțiile de echipă pe domenii specifice proiectului, colaborare strânsă cu mai mulți membri ai echipei senior • Interacționați direct cu clienții interni și externi, ajutați la construirea unor relații puternice cu clienții Avem echipe la fața locului și centre de cunoștințe globale scalabile în Chile, China, India, România, Emiratele Arabe Unite și SUA, care oferă mai multe fusuri orare și servicii multilingve.