Descriere job

Clientul nostru este o multinationala de origine canadiana, care are ca si obiect de activitate partea de productie pentru transport aeronautic si feroviar. Este lider global pe segmentul lor de piata, iar in Romania sunt prezenti din 2009, sub forma unor centre de servicii: in 2009 au adus parte de servicii din zona financiara, in 2011, serviciile de HR si in 2014, procurementul.

Responsabilitati:

• Crearea comenzilor de cumpărare și a contractelor de programare
  • Aliniați-vă cu furnizorii la comenzi pentru a vă asigura cel mai bun preț și termenul de livrare necesar
  • Alinierea prețurilor / contractelor cu furnizorii de management al mărfurilor. (Ofertă pentru PO, extindere
  • Contracte, escaladarea subiectelor (de exemplu, componente critice)
  • Asigurarea recunoașterii comenzii; asigurarea livrării la timp Mențineți o relație puternică cu părțile interesate (managementul mărfurilor, regional
  • Management, locul de producție și furnizori)
  • Asigurați-vă că facturile blocate și plățile critice sunt rezolvate atunci când este necesar
  • Raportare săptămânală despre KPI, inclusiv acțiuni și atenuări
  • Contract / Alinieri cu Furnizorii în caz de diferențe (Confirmare / Livrări). Alinieri
  • prin telefon / e-mail în caz de diferențe între Confirmare și PO. Escalarea către mărfuri
  • Managementul în caz de dezacorduri
  • Dezvoltarea profesionalismului prin învățarea practicilor de afaceri în domeniul achizițiilor publice