DESCRIERE JOB

Pentru clientul nostru, o companie multinationala de bricolaj, recrutam Consilier Logistica in Bucuresti – Chitila.

Responsabilitati:
-Asigurarea manipularii marfurilor si/sau a materialelor din depozit fara pierderi;
-Se asigura ca marfa primita corespunde cu informatiile existente pe documentele de insotire a acesteia;
-Mentinerea evidentei a produselor ce vor intra in stoc;
-Respectarea conditiilor si a standardelor de depozitare, contribuind la aranjarea eficienta a depozitului;
-Asigurarea unei bune functionari a echipamentelor din dotarea depozitului;
-Participarea la inventarele periodice;
-Sortarea paletilor si aranjarea marfurilor in depozit.

Cerinte:
-Studii medii finalizate;
-Experienta anterioara de lucru in comert reprezinta un avantaj;
-Posesia permisului de motostivuitor reprezinta un avantaj;
-Abilitati excelente de comunicare si de orientare catre client, dar si catre solutii pentru a oferi servicii de calitate;
-Responsabilitate si seriozitate;
-Dinamism si initiativa;
-Flexibilitate si spirit de echipa.

Beneficii:
-Tichete de masa;
-Abonament medical;
-Mediu de lucru tanar si dinamic;
-Planuri de formare adaptate fiecarui angajat in parte pentru atingerea obiectivelor profesionale, dar si personale;
-Perspective de dezvoltare profesionala.