Descriere job

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru clientul sau, o importanta companie locala ce activeaza in domeniul educatiei antreprenoriale, un Manager de Platforma.

Atributii:
  • Centralizeaza si trimite spre rezolvare (echipei tehnice) erorile tehnice din platforma;
  • Centralizeaza si prioritizeaza cerintele de dezvoltare pentru functionalitatile noi;
  • Ofera suport tehnic echipei (identificare si monitorizare implementare solutii pentru erori semnalate de clienti);
  • Pastreaza legatura cu echipa tehnica si monitorizeaza task-urile aflate in lucru;
  • Se asigura ca platforma si aplicatia mobila functioneaza in parametri optimi;
  • Propune dezvoltarea de noi functionalitati in acord cu tenditele din piata si nevoile clientilor;
  • Coordoneaza dezvoltarea aplicatiei mobile;
  • Creeaza si mentine actualizata baza de date cu proceduri pentru folosirea platformei;
  • Creeaza tutoriale simple, atractive si utile clientilor despre functionalitatiile platformei si despre folosirea ei;
  • Sa identifice functionalitati noi care pot constribui la cresterea consumului de continut de catre clienti si la fidelizarea clientilor;
  • Sa identifice noi oportunitati si directii in spre care sa dezvoltam platforma pentru a fii lideri de piata in servicii de abonamente pentru cursuri de dezvoltare personala, profesionala si antreprenoriat;
  • Sa studieze platforme similare din Romania, Europa si din lume si sa vina cu idei noi de dezvoltare;
  • Se asigura ca setarile in platforma de management sunt realizate conform obiectivelor de marketing (preturi, produse, discounturi).

Cum ar trebui sa arate profilul:
  • Sa inteleaga toate etapele unui intreg proces;
  • Cunostinte de baza de IT/ web architecture;
  • Sa stie UX si usability;
  • Cunostinte basic de marketing, psihologie de vanzari;
  • Organizat si procedural;
  • Abilitati de comunicare/ experienta de lucru cu echipe externe;
  • Experienta in SaS;

Poți aplica direct prin Adecco aici