Transavia SA Transavia SA
Transavia SA

Transavia SA

TRANSAVIA premiată la Gala Dezvoltării Durabile 2023

26.01.2024
TRANSAVIA este singura companie din România premiată la ediţia din acest an a Galei Dezvoltării Durabile 2023, cu proiectul “De la bob la furculiţă. Zero pierderi”. 🅾️
Departamentul pentru Dezvoltare Durabilă din cadrul Guvernului României a a desemnat campionii dezvoltării durabile în domeniul “producţie şi consum responsabile”, ca urmare a evaluării făcute de un juriu de experţi.👌
Acest premiu este o recunoaștere a eforturilor noastre de a produce fără a crește impactul negativ asupra mediului și societății, de a respecta principiile de muncă decentă, precum și comportamentele de consum responsabil. Este însă și o motivație crescută de a continua pe acest drum al sustenabilității, al protejării resurselor și al luptei împotriva risipei de orice fel.🌿🌲🌳
Mulțumim echipei noastre dedicate, partenerilor noștri și, mai ales, celor care aleg produsele noastre din rafturile magazinelor, împărtășind și susținând astfel viziunea noastră pentru un viitor mai durabil. 🙌
Accesați link-ul pentru video: