Auchan Romania Auchan Romania
Auchan Romania

Auchan Romania

StarTalents, un program incluziv by Auchan

06.02.2024

Atitudinea incluzică în recrutare și în construirea și consolidarea echipelor Auchan este un catalizator al succesului companiei noastre.

Prin StarTalents by Auchan, programul nostru de recrutare și management al talentelor și carierelor, ne propunem să manifestăm această atitudine la un nivel superior.

În timp ce citești aceste rânduri, în peste 100 de poziții din Serviciile Centrale, platformele operaționale și magazinele Auchan, fac performanță colegi cu diferite tipuri și grade de dizabilitate.

Experiența noastră națională și internațională pe dimensiunea incluziunii persoanelor cu dizabilități, a persoanelor din medii sociale vulnerabile, a seniorilor și a tuturor categoriilor de colegi care se confruntă sau s-au confruntat cu situații de viață dificile dovedește că echipele incluzive sunt mai unite.

Modul colegial, deschis și profund uman în care știm să ajutăm fiecare nou coleg să se integreze, să depășească provocările cu care se confruntă și să își manifeste potențialul profesional are un impact dovedit atât asupra rezultatelor companiei cât și asupra calității vieții unor oameni buni, cărora, împreună, alegem să le dăm șansa să își schimbe viața, să își manifeste priceperea și să își pună în valoare calitățile.

Atitudinea noastră incluzivă ne influențează pozitiv rezultatele, dar, mai mult decât atât, schimbă în bine vieți și comunități și contribuie semnificativ la construirea unei lumi incluzive: o lume în care fiecare dintre noi are șansa să trăiască demn și să strălucească, manifestându-și potențialul și talentul în beneficiul lui și al întregii comunități.

Aceasta este una dintre dimensiunile programului StarTalents Auchan. Un program pe care îl construim împreună pentru mai binele fiecăruia dintre noi și pentru o lume mai bună.