Cargo-Partner Expeditii SRL Cargo-Partner Expeditii SRL
Cargo-Partner Expeditii SRL

Cargo-Partner Expeditii SRL

Tel / Fax: 021 408 2468 Site: www.cargo-partner.com

cargo-partner, un sport de echipă

14.10.2022

Let the hunger games begin! spunem. Mă rog, nu chiar atât de violent și cu siguranță într-o societate mult mai ok din punct de vedere etic. Mai exact, vorbesc despre evenimentul sportiv cargo-partner organizat la nivel intern în cochetul oraș Gyor, din Ungaria, ce a avut loc luna trecută.

Arhitectură frumoasă, sporturi de echipă și colegi noi de peste hotare pe care i-am cunoscut. Ei bine, acestea au fost ingredientele acestui team-building care ne-a sudat și mai puternic colectivul. Cum ar spune clasicii: ceva dulce, ceva acrișor și ceva fermecător. Sporturile puse în prim-plan au fost fotbalul, baschetul și cursele de alergat. Desigur, au mai fost și altele în rolurile secundare, care totuși au atras atenția considerabil. Aici amintim tenisul de masă și, evident, nelipsitul tenis de picior.

Și dacă aveți vreo secundă impresia că membrii echipei cargo-partner știu ce este aia oboseala, vă înșelați amarnic. După partidele de fotbal și baschet nu ne-am dus să ne odihnim, în niciun caz. Am mers direct în club unde am continuat să ne antrenăm pe ritmurile muzicii retro și latino. Și nu orice retro și latino, ci într-un mare stil… remixat.

Dacă în cazul fotbalului sau în cazul competițiilor de alergat echipa cargo-partner România a stat destul de bine (ghiciți cine a luat locul 1 în grupă!), în ce privește baschetul… ei bine, tot ce putem spune este că promitem să ne luăm revanșa anul viitor. Până atunci, îi felicităm pe toți câștigătorii și le spunem tuturor participanților un călduros Mulțumim pentru joc!.

Tu ce spui? Ni te vei alătura în echipa cargo-partner ca să poți participa data viitoare?